Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

НАПЕРЕДОДНІ АТЕСТАЦІЇ

Підтримати себе, усвідомити власну  самоцінність, віднайти ресурси була можливість у вчителів, що атестуються у 2017-2018 н.р.  на психологічному занятті  «Час для себе».

 

 

 

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

«ДЕСЯТЬ КРОКІВ ІЗ ЗАПОБІГАННЯ САМОГУБСТВА У ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ»

Якщо ви виявили дитину із ознаками суїцидальної поведінки:

Крок 1-й: Повідомити органи управління освітою та обласний науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи.

Крок 2-й: Практичному психологу (у разі його відсутності соціальному педагогу) спільно з класним керівником створити безпечну, особистісно-орієнтовану і довірливу ситуацію навколо дитини і розпочати постійний щоденний контакт з дитиною (спілкування з використанням запитань «Що трапилося?, Я помітив, що у тебе щось відбувається негаразд, Які проблеми тебе турбують – я хочу тобі допомогти, Що у тебе на душі? Що тебе турбує? Твоя душа болить?» тощо). Знайдіть час слухати про все, що буде говорити дитина. Якщо вона замкнулася – знайдіть ключик до неї, але не чиніть тиску на дитину.

Крок 3-й: Переможіть страх над собою і поговоріть з дитиною, чи думала вона про смерть, як давно і які були її фантазії, думки, плани.

Крок 4-й: Спробуйте визначити ту складну кризову ситуацію, яка спричинила думки про власну смерть.

Крок 5-й: З‘ясуйте, чи є в родині підлітка дорослий, якого він поважає і любить, який є авторитетом або соціально близькою людиною. Знайдіть її і залучіть до постійної підтримки на певний час.

Крок 6-й: Практичному психологу, на основі своїх робочих даних, описати «Психологічний портрет школяра» та спільно з індивідуальною карткою подати для експертного прогностичного висновку в обласний науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи по факту виявлення ознак суїцидальної поведінки.

Крок 7-й: У випадку наявних випадків суїцидів у родині, попередніх суїцидальних спроб, вживання наркотиків і інших токсичних речовин, наявних психопатичних або депресивних розладів особистості, патології психічного розладу – обґрунтовано і толерантно рекомендувати батькам звернутися до психіатра, або психотерапевта, або психоневролога.

Крок 8-й: Практичному психологу школи організувати щоденне постійне підтримуюче спілкування з дитиною, вчителями та сім‘єю. Розробити індивідуальну програму психологічної допомоги та формування захисних антисуїцидальних факторів. У випадку відсутності відповідних вмінь і навичок у працівника психологічної служби – його обов‘язок знайти кваліфікованого фахівця і залучити до роботи аж до повного зникнення суїцидальних ознак в поведінці.

Крок 9-й: Виявити фактори ризику у сім‘ї та школі для конкретної дитини. Розробити рекомендації для педагогів та родини – як організувати підтримуюче спілкування з дитиною та що змінити у взаємостосунках «дорослий – дитина».

Крок 10-й: Організувати психопрофілактичну роботу у школі за 7-ми компонентною схемою (вказана вище). Затвердити план дій наказом по школі.

Р.S. У випадку завершеного суїциду організувати системну групову роботу (40-годин) з класом, де навчалася дитина, для уникнення ефекту Вертера – наслідування суїцидальної поведінки у проблемних ситуаціях.

 

УВАГА! ПІДЛІТКОВИЙ ВІК!

Підлітковий вік – цікавий, важливий, складний для нас дорослих і для самих підлітків. Мабуть тому, така велика увага до нього з боку батьків, учителів, професійних психологів. Ділюсь із вами порадами професійних психологів, що відгукнулись у моїй душі.

Вчені виділяють 4 основних етапи в розвитку інтелектуальних, соціальних, емоційних здібностей у людей підліткового віку.

11- 12 років – підлітки ніби забувають вже засвоєні навички, спостерігається погіршення деяких видів мислення.

Корисним буде навчати підлітка навичкам самоорганізації, прийняттю адекватних  рішень, через аналіз аргументів «за», «проти». Підтримка і тепло у спілкуванні.

13 -14 – надзвичайно емоційний період. Підлітки вразливі, особливо з приводу думки однолітків про себе. Соціальні навички, необхідні для розуміння інших ще недостатньо сформовані.

В даний період життя необхідно допомогти підліткам отримати навички самозаспокоєння (музика, медитація), навчитися  розуміти невербальні сигнали у спілкуванні з однолітками, обирати справжніх друзів (за спільними інтересами, а не за популярністю),  миритися, просити вибачення, пробачати, йти на компроміс.

15 -16 років –  виражена жага пригод, ризику, яскравих вражень.

Особливої актуальності в цей період набуває наявність справжніх друзів. Саме це зменшує бажання небезпечно ризикувати. Тепло і підтримка, повага, допомога в обговоренні проблем зі сторони батьків – це те, чого потребують підлітки на даному етапі власного життя.

17–18 років – наявні  здатність змінюватися і розвиватися, приймати рішення, контролювати власні почуття та  бажання , розуміти почуття інших, співпереживати.

Так, вони вже здатні на це. І в той же час, їм необхідні ваше тепло, підтримка, віра в їх здібності.